Обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті

Здійснюється відповідно до Постанови КМУ № 959 від 14.08.1996 р. із змінами та доповненнями

Договір страхування дозволяє мінімізувати ризики, пов'язані з транспортними перевезеннями, і компенсувати можливу шкоду, заподіяну життю та здоров'ю пасажирів і водіїв внаслідок нещасного випадку на транспорті.

Відповідно до законодавства, застрахованими вважаються:

працівники транспортних підприємств, що безпосередньо беруть участь в транспортних перевезеннях - на час обслуговування поїздки;

пасажири залізничного, морського, внутрішнього водного, автомобільного й електротранспорту під час поїздки або перебування на вокзалі, в порту, на станції - з моменту оголошення посадки в транспортний засіб до моменту завершення поїздки.

Страховий захист не поширюється на пасажирів:

морського і внутрішнього водного транспорту на прогулянкових лініях; внутрішнього водного транспорту внутрішньо-міського сполучення і переправ; автомобільного і електротранспорту на міських маршрутах.

Страхова сума на кожну застраховану особу встановлюється в розмірі 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 тис. грн.).

Страховий платіж на кожну застраховану особу визначається у розмірі:

 • для водіїв - до 1 % від страхової суми;
 • для пасажирів на міжобласних, міжміських маршрутах у межах однієї області і Автономної Республіки Крим до 1,5 % вартості проїзду;
 • для пасажирів приміського сполучення – до 3 % вартості проїзду.

Договір страхування СК «ПОЛІС-ЦЕНТР» забезпечує отримання страхової виплати:

 • у разі тимчасової втрати працездатності застрахованою особою - 0,2 % від страхової суми за кожну добу, але не більше 50 % страхової суми;
 • у разі одержання застрахованою особою травми при встановленні інвалідності:
  • I групи - 90 % від страхової суми;
  • II групи - 75 % від страхової суми;
  • III групи - 50 % від страхової суми;
 • у разі загибелі або смерті застрахованої особи - його спадкоємцю в розмірі 100 % від страхової суми;
 • у разі смерті або встановлення інвалідності застрахованій особі після тимчасової втрати працездатності та отримання нею страхового відшкодування потерпілому або його спадкоємцеві виплачується різниця між максимальною страховою сумою, передбаченою в разі смерті або встановлення інвалідності, та вже отриманим відшкодуванням.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» витрати на цей вид страхування відносяться до складу валових витрат підприємства.

Огляд преси

 
 
88009, Україна,
м.Ужгород, вул. Грушевського, 78а,
тел.: (0312) 66-41-97, 66-54-38.
e-mail: polis-centr@ukr.net